Зміст
- Що таке тантра-йога?
- Принципи тантра-йоги
- Тантра-йога, користь для тіла та розуму
- Пози тантра-йоги
- Тантричний секс та еротика
Багато хто вже чув термін “Тантра”, та зокрема “Тантра-йога”, асоціюючи їх переважно з двома практиками, сексуальною (у багатьох) та духовною (тільки в деяких). Але це не правильно. Плутанина виникає через уявлення про тантру як про набір сексуальних практик, що підігрівається також відомими нині висловлюваннями співака Стінга, який заявив, що завдяки практиці тантра-йоги його сексуальні можливості значно покращилися, він зміг мати стосунки з дружиною тривалістю до семи годин. Насправді тантра сама по собі є духовною філософією, яка бере свій початок у йозі та хатха-йозі. Найбільше до фізичної, еротичної та сексуальної частини належить нео-тантра, яку можна вважати відхиленням від тантри, даної таким персонажем, як Ошо. Але що таке тантра-йога і як ця практика впливає на наше тіло та розум? Спробуємо дізнатися краще.
Що таке тантра-йога?
Як вже згадувалося раніше, коли ми говоримо про тантру-йогу, ми часто думаємо про синонім розкутого сексу. Але це помилка. Тантра відрізняється від класичної йоги тим, що вона не вимагає аскетичного життя від тих, хто її практикує, що також підкреслюють тренери з сексу.
Слово «Тантра» насправді означає переплетення, розширення, а також техніку, технологію, інструмент. Таким чином, по суті, Тантра-йога є не що інше, як практика, спрямована на розширення власної духовності та людської свідомості, саме через ряд інструментів (ритуалів, практик і так далі). Просто до меж, де тіло і розум спіймано в пастку, навчаючись використовувати їх за межами відомої функції і як справжню сходинку до того, що знаходиться за межами, іншого та більшого виміру.
Філософія, тантрична, що сягає своїм корінням в буддизм і архаїчний індуїзм, а також на концепцію виявленого всесвіту. Це і як фізична частина, як і чуттєва частина, те, що видно. Тільки опанувавши та повністю занурившись у знання першого, можна дійти другого і зробити союз між ними. Таким чином ви підвищуєте свою обізнаність (як про свої сильні, так і про слабкі сторони), знання своїх меж, здатність свідомо реагувати на страхи та бажання, досягаючи стану безтурботності та блаженства. Все завдяки практиці, спрямованій на гармонізацію чоловічої (Шива) та жіночої (Шакті) енергії, яка є всередині кожного з нас, пробуджуючи та правильно спрямовуючи енергію Кундаліні в тілі та через чакри. Тому це набагато більше, ніж просто, більш задовільний чи тривалий сексуальний досвід.
Принципи тантра-йоги
Це дисципліна, заснована на певних техніках, що поєднують асани, дихання та пранаяму, мантри, медитацію та принципи правильної поведінки із собою та іншими.
Яма
Перша техніка тантра-йоги – це яма, або практика правильної поведінки та чесноти, в якій центральним моментом є не служіння та задоволення свого его, а цей дух. Яма спрямовує до доброти, чесності та дбайливості до всіх істот та до себе.
Ніяма
Разом з Ямою йде Ніяма, або практика подяки, що очищає тіло і розум від усіх токсинів, досягає чистоти та глибокого щастя, досягає любові до себе.
Асана
Практика асан та контроль за правильною поставою допомагають покращити та розвинути своє психофізичне здоров’я, тому що все можна вилікувати, знявши напруження, блоки, дихання та різні емоції, які людина відчуває всередині.
Пранаяма чи контроль
Це рух та контроль життєвої енергії або Прани. Пранаяма фокусується на регулюванні дихання, яке у поєднанні зі станом глибокої концентрації здатне генерувати спокій, силу та стан більшої тривалості життя та благополуччя.
Пратьяхара
Або навіть «вилучення почуттів». Як тільки правильне положення тіла зрозуміло, практика пранаями і свідоме досягнення перших чотирьох принципів або технік, набуття більшого розумового спокою, людина переходить до інтерналізації свідомості, тобто до стадії, на якій її свідомість звернена до внутрішнього, допомагаючи розуму стати більш безтурботним і підвищуючи обізнаність. про свою природу.
Дхарана
Концентрація досяжна лише тоді, коли розум не піддається тому, що надходить ззовні. Стан повного занурення, в якому усвідомлення трансформується в одкровення і в якому концентрація може переноситися будь-яку частину тіла, яку необхідно зцілити.
Дхьяна
Як тільки досягнуто усунення почуттів і зосередження, стає можливим прийти до медитації або дх’яни, культивуючи і приносячи любов усередину, викликаючи її та приходячи до задоволення себе та об’єкта своєї медитації у самій любові.
Самадхі
Нарешті, як тільки розум приходить у повний спокій, ми приходимо до останнього кроку практики, Самадхи, чи надсвідомості. Фізичний та психічний стан, для якого скасовується поняття двоїстості та сприйняття індивідуального, на користь цілого, що повністю занурюється у всесвітню любов. Принципи та етапи, які завдяки практиці приносять низку важливих переваг як для тіла, так і насамперед на емоційному, ментальному та духовному рівні.
Тантра-йога, користь для тіла та розуму
Таким чином, метою Тантра-йоги є досягнення повного емоційного благополуччя за допомогою покращення свого психічного та фізичного здоров’я. Дисципліна, спрямована на усунення зовнішньої обумовленості повної самосвідомості й усвідомлення, збільшення експериментів особистому рівні та ведення самореалізації. Але не тільки. Попри цей дуже духовний аспект, особливо в його західних «варіантах», у практиці тантра-йоги багато місця приділяється фізичному аспекту, призначеному як користь для тіла, що розвиває цілу низку відчутних переваг для організму, включаючи:
- Поліпшення самопочуття хребта;
- Розтягування сухожилля;
- Велика легкість для різних суглобів;
- Підвищення здоров’я опорно-рухового апарату;
- Підвищений баланс із самим собою;
- Велике усвідомлення та сприйняття тіла;
- Поліпшення настрою;
- Зниження занепокоєння та стресу;
- Відволікання від депресії.
Пози тантра-йоги
Як видно, практика тантра-йоги поєднує в собі різні елементи (мантри, пранаями, медитацію, асани), у тому числі різні практики йоги, включаючи хата-йогу, кундаліні-йогу, раджа-йогу і таке інше. У тантра-йозі важливо розрізняти дві школи думки, що визначають саму практику. Праворукий, духовний, в якому привілейований союз чоловічих і жіночих енергій, властивих кожному з нас, і ліворукий, в якому цей союз видно не тільки на енергетичному, а й на фізичному рівні, що передбачає союз між чоловіком і жінкою під час однієї й тієї ж практики. Серед найбільш відомих поз або асан:
Баласана або становище дитини
Починається з положення сидячи на колінах, опускаючи лоб на килимок і витягаючи руки вгору поруч із головою, упираючись ними в килимок. Якщо ви досить рухливі, ваші плечі стикаються один з одним, що є символом союзу між усіма елементами, що становлять особистість. Якщо ви практикуєте йогу в парах, ви сидите в тому самому положенні, повернувши голови один до одного. Звідси, тримаючи одну долоню зверненої до іншої, а іншу вниз, вони з’єднують руки з долонями партнера, з’єднуючи свої серця (руки — продовження серця) і уявляючи, що енергія тече від долоні до іншої.
Сурья Намаскар або Привітання Сонцю (початок)
Починається зі становища гори, стоячи. Якщо з вашим партнером вам доведеться сісти поруч один з одним. Звідси долоні зводяться до центру біля серця, поєднуючи їх разом. Робиться п’ять глибоких вдихів. Тепер ви витягуєте руки вгору, нахиляєтеся вперед, стежачи за тим, щоб ваші плечі були розправлені, а погляд спрямований вперед, і звільняєте себе в уттанасані “падаючи” вперед усім тілом. Тут руки кладуть на гомілки або навіть на стегна, розвертаючи хребет і піднімаючи тулуб на півдорозі між двома позиціями та повторюючи всі три рази.
Сукхасана з пранаямою
Сидимо зі схрещеними ногами (Сукхасана або зручна поза), коліна вище стегон, підкладаємо під сідниці подушку або щось подібне, щоб підняти хребет. Звідси ми переходимо до г’ян мудре або з’єднуємо кінчик вказівного пальця з кінчиком великого пальця, витягуючи решту трьох пальців. І стежте, щоб долоні були звернені вгору, а обидві руки лежали навколішки чи стегнах. Звідси робіть довгі та глибокі вдихи, зберігаючи певну однорідність між вдихом та видихом. Якщо воно виконується з партнером, необхідно розташуватися спиною до спини, вирівнявши хребетні стовпи та доторкнувшись сідницями. Притхви мудра виконується руками, з’єднуючи кінчики безіменних пальців з великими пальцями й тримаючи інші витягнутими пальцями, мудра, яка допомагає активувати серцевий меридіан.
Тантра-йога, тантричний секс та еротика
Практика, яка, таким чином, залежно від школи думки, може виконуватися як самостійно, так і в парах, майже призводячи до свого роду ритуалу, якому, хоч це й не так, надається сексуальне значення. Як видно, насправді практика Тантра-йоги несе із собою набагато ширший, складніший намір, спрямований на самого себе, особистий та інтимний. Збільшення тілесної та розумової енергії та усвідомлення для досягнення стану повного та глибокого емоційного благополуччя, а також розуміння та пробудження енергії Кундаліні Шакті, найпотужнішої в людській істоті, а саме сексуальної. І уявленням чого є інтимні відносини: вічна гра і союз між жіночою енергією Шакті та чоловічим Шивою. Насправді, однак, цей аспект, пов’язаний із сексом, є лише дуже малою частиною того, чим є тантра-йога, важлива, але маленька.
Тантра-йога та оргазм
Але спробуємо краще зрозуміти його значення. Якщо мета тантра-йоги, як вже згадувалося, якраз і полягає в повнішому усвідомленні себе і свідомому пробудженні своєї енергії, то також ясно, як кожне відчуття, емоція і практика стають більш задовільними, оскільки вона виконується з великою присутністю в кожній дії. Піднесення себе і виведення самої енергії більш високий рівень. Щось, що саме собою стосується оргазму, але не сексу. Таким чином, проста асоціація між тантра-йогою та сексом відбувається через помилкову інтерпретацію мети практики або через відсутність досягнення стану глибокого піднесення та задоволення, що обмежує його лише сексуальним екстазом.
Тантричний секс
І саме з цього припущення народилися інші неотантричні практики, такі як відомий тантричний секс, метою якого є досягнення сексуального, індивідуального та парного благополуччя, гармонії та фізичного задоволення. Таким чином, задоволення почуттів, що має свою матрицю дисципліни тантри, не обмежується лише статевим актом (або, як часто спотворюється екстремальний сексуальний досвід), але дозволяє (або так має бути) отримати ближчу глибоку з партнером також залежно від більшої близькості, яку людина придбала із собою. На додаток до перебалансування відносин пари, оновлення їх співучасті та ведення їх до відкриття задоволення не тільки через почуття та тіло, а й на духовному рівні, посилюючи його. Коли ми говоримо про тантричний секс і, отже, про досягнення тантричного оргазму, насправді ми маємо на увазі модальність, засновану на статевому помірності. Тобто стосунки, в яких чоловік не еякулює, а жінка не отримує «вибухового» чи чистого оргазму.
Що відбувається в тантричних сексуальних відносинах, з іншого боку, так це те, що чоловік, застосовуючи певні техніки, коли він збирається еякулювати (і, отже, закінчити стосунки), він стримує, досягаючи оргазму, але без еякуляції. Таким чином, мати можливість випробовувати різні оргазми під час одного і того ж статевого акту і, по суті, зробити його більш тривалим без втрати енергії для обох. Досвід, який, по суті, може змусити деяких людей затьмарити класичні сексуальні стосунки як тантричні функції. Оскільки, якщо дотримуватися вірних вказівок і мотивації, а також і насамперед у результаті постійної практики тантра-йоги, вона може принести значно більше задоволення і бути спрямованою на справжній союз у парі, на додаток до всіх інших переваг, які мають на увазі ця захоплююча дисципліна.