Медитація Ошо. Техніка та переваги

Зміст:

Медитація Ошо дозволяє отримати внутрішній спокій, гармонію та допомагає змінити наш звичайний режим уваги. Дізнаймось краще про цю дивовижну, певною мірою магічну техніку.

Історія та походження медитації Ошо

Медитація Ошо

Медитація Ошо – це природний стан буття, стан, який колись нами було втрачено і який знову можна відкрити та відчути для себе з великою радістю.

Ошо (Чандра Мохан Джеїн), був індійським філософом, містиком і духовним учителем з великою міжнародною популярністю. Натхненник багатьох людей за життя був проти організованих релігій та пов’язаних із ними систем влади. Ошо розглядав більшість релігійних вірувань як забобони, що приховують істину про справжнє просвітлення. Його концепції вплинули на західну думку Нью Ейдж і контркультуру, успадковану з 1960-х років.

Згідно з Ошо вченням, медитація має виходити «за межі розуму» – на стадію повної присутності себе, в якій усвідомлено досягається внутрішня тиша. Духовний вчитель наполягав на тому, що процес медитації не може бути пояснений або описаний вичерпно, як досвід, в якому розум і всяке логічне мислення (у тому числі мова) перевершують один одного.

Практика медитації Ошо не обов’язково повинні включати духовні пошуки або релігійні думки, її не можна виконувати проти власної волі, хоча це і дисципліна. Просто необхідно, щоб цей стан «не розуму» виявився спонтанно.

Це сприйняття схоже на розум дитини, яка зачаровано дивиться на дива світу — це невинний розум, який вперше дивиться на всесвіт і споглядає його.

Переваги медитації Ошо

Більшість різних технік, у тому числі техніка медитація Ошо, розвиваються навколо концепції усвідомленості. Якщо висловлюватись точніше – ми говоримо про тренування уважності. Уважність не є синонімом концентрації. Бути уважним означає бути в змозі відзначати ті речі, які, як правило, виходять за рамки нашого свідомого досвіду. Внутрішні діалоги та потоки наших думок утримують нас від багатьох переживань та відчуттів, які ми до кінця не здатні усвідомлювати.

Медитація Ошо допомагає змінити наш звичний режим уваги, навчаючи нас бути «присутнішими». Одним із важливих побічних ефектів цього процесу є саме той фактор, що медитація Ошо дозволяє нам стати більш чуйними, більш жалісливими до ближніх.

Опис техніки

Сучасній людині важко досягти такого стану за допомогою традиційних технік медитації (тиша, схрещені ноги, концентрація). Ми постійно страждаємо від різних відволікаючих факторів та стимулів ззовні. З цієї причини Ошо виділив деякі техніки активної медитації, спрямовані на заспокоєння розуму, щоб створити простір тиші та усвідомленості, необхідний для медитації.

Методи медитації основних пропозицій від Ошо «Active Meditations» також включають медитації: динамічні, надабраму, кундаліні й натараджа.

Динамічна медитація – найвідоміша техніка медитації Ошо, що складається із п’яти етапів. Перші три мають бути здійснені з повною віддачею, так, щоб у тілі не залишилося енергії, так, щоб розум не мав жодних ресурсів, щоб мислити, мріяти чи фантазувати. Як тільки енергія виснажується – ви опиняєтесь у собі. Четверта стадія – це мовчазне спостереження. на п’ятому етапі відбувається святкування та танці. Дана медитація повинна виконуватися рано-вранці і обов’язково натще.

Наведемо короткий приклад:

  • Перша стадія (10 хвилин музики): дихайте хаотично та швидко, через ніс і без ритму. Це необхідно для того, щоб зламати ментальний патерн та підготуватися до вивільнення пригнічених емоцій;
  • Друга стадія (10 хвилин музики): випустити пару зі сміхом, криками, плачем та трясками тіла;
  • Третій етап (10 хвилин музики): стрибайте з піднятими руками та голосно вигукуйте мантру: “Ху! Ху! Ху!”. Ви повинні повністю виснажити власні фізичні сили;
  • Четверта стадія (15 хвилин мовчання): зафіксуйте тіло так, як ви знаходитесь. У цей момент людина стає спостерігачем власного тіла та розуму;
  • П’ята стадія (15 хвилин музики): святкувати та радіти під музику, висловлюючи свою подяку всьому;

Кому підійде медитація Ошо?

Медитація Ошо відмінно підходить для сучасної людини, яка веде «західний» спосіб життя. Сьогодні наше суспільство шалене і швидке, і найчастіше не здатне виділити навіть одну годину на день, щоб присвятити собі цей час для власної особливості та внутрішнього добробуту. Завдяки методам медитації Ошо дана практика стала чимось абсолютно новим, що може одночасно включати шум, рух, вихровий танець або кричущі емоції.

Духовний лідер пропонує поекспериментувати з кожною технікою медитації протягом трьох днів, щоб з’ясувати, чи вона підходить для вас. Якщо ви не відчуваєте жодних змін або вам просто здається, що дана практика вам не підходить – ви можете спробувати іншу. Найчастіше принаймні, на перший погляд, ми не можемо відкрито і ясно сприймати себе, і саме медитаційні вправи, які можуть здатися цікавими для розуму, в той же момент можуть виявитися абсолютно марними.

Де практикується медитація Ошо в Італії?

Практика Ошо, як і всі медитації, може бути вивчена в школах медитації Ошо та різних асоціаціях, присутніх в Італії.

В інтернеті ви також можете знайти багато інформації про цю техніку, таку як афоризми Ошо, відео про медитацію Ошо, mp3 для медитації та книги з медитації Ошо.

Цікаві факти

Що означає псевдонім «Ошо»? Сам Ошо кілька разів пояснював, що його ім’я, яке він хотів зробити таким, що запам’ятовується, походить від «oceanico» (вимовляється як «osheanic» англійською мовою).

Термін, придуманий англійським філософом Вільямом Джеймсом, використовується для позначення досвіду “розчинення в океані існування”, спільного з різними формами релігійного досвіду.