Карма-йога

Зміст:

На відміну від інших видів йоги, карма-йога базується не на фізичних вправах, а на духовному знанні. Вона вчить людину, як правильно жити та взаємодіяти з навколишнім світом. З її допомогою можна навчитися приймати правильні рішення у будь-яких ситуаціях.

У перекладі із санскриту «карма» означає «дію». Тому базовий принцип карма-йоги ніколи не зупинятися, постійно рухатися вперед, не скочуватися в стан застою. Але при цьому не залежати від результатів своїх дій і плодів своєї праці, а, навпаки, йти життям в ім’я Вищого розуму (Бога) і всі свої досягнення присвячувати йому.

Особливості карма-йоги

Карма-йога

Головні особливості філософії карма-йоги такі:

  • повне самозречення, життя не в ім’я задоволення власних потреб, а в ім’я Господа;
  • придушення та викорінення негативних особистісних якостей – гордині, заздрості, ненависті, дратівливості, егоїзму тощо;
  • розвиток у собі любові до ближнього, милосердя, смиренності, емпатії тощо;
  • неухильне самопізнання, саморозвиток та самовдосконалення.

Щоб практикувати карма-йогу, не потрібно мати міцне здоров’я, гнучкість або витривалість. Достатньо мати розвинений розум і прагнення змінити своє життя на краще, позбутися шкідливих звичок та рис характеру. Люди, які живуть за принципами карма-йоги, здатні змінити свою долю шляхом зміни свого ставлення до навколишнього світу і всього, що в ньому відбувається.

Життєві принципи

Життя, згідно з вченням карма-йоги, не схоже на звичне життя обивателя. Головна мета більшості людей – захистити себе від проблем та неприємностей, намагатися жити так, щоб задоволення було більше, а труднощів менше.

У карма-йозі все з точністю навпаки. Адепти карма-йоги вітають труднощі, проблеми та неприємності, оскільки, на їхню думку, сенс життя полягає у тому, щоб долати їх. Подолаючи перешкоди на життєвому шляху, людина духовно зростає і розвивається, стає ближчою до Бога. Тому якщо труднощів немає, потрібно створювати їх штучно.

Карма-йога вчить, що найголовніше у житті – це “неприхильність”. Людина не повинна емоційно прив’язуватися ні до чого у своєму житті – ні до успіхів, ні до невдач, ні до задоволень, ні до страждань. Це не означає, що потрібно стати холодним та байдужим. Це лише вміння спостерігати за своїм життям ніби збоку, розуміти, що все в ньому минуще, всі процеси відбуваються згідно з кармічними законами.

Служіння

Життя за принципами карма-йоги – це служіння Богові. Людина долає труднощі в ім’я Господа, на славу його робить добрі справи, не чекаючи на задоволення і нагороди. Людина дихає, їсть, спить, працює, любить, здійснює щодня безліч дій, щохвилини покращуючи чи погіршуючи свою карму. Тому дуже важливо проживати своє життя без егоїстичних уподобань, присвячуючи результати своєї діяльності Богові.

Життя – це кармічний шлях, процес, безперервна дія, і сприймати його слід саме так, не орієнтуючись на власні смаки та бажання.